7 stycznia 2016 r. rusza kolejna edycja projektu w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”, której organizatorami są sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe. Dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów widzowie w całej Polsce, po raz kolejny będą mieli okazję obejrzeć polskie filmy w przystępnej cenie 10zł za bilet.

Nadrzędnym celem projektu „Kultura Dostępna” jest niwelowanie barier w dostępie do kultury, w tym jednej z głównych — bariery ekonomicznej. Seanse filmowe odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 18:00 w sieci kin Helios w całej Polsce i w warszawskim kinie Iluzjon.

W nowej edycji projektu, która potrwa do końca kwietnia 2016 r., widzowie będą mogli okazję zobaczyć m.in. takie hity jak „Karbala”, „Obce niebo”, „11 minut”, „Czerwony pająk” czy „Król życia”.
Pierwsza edycja „Kultury Dostępnej” umożliwiła szerszej publiczności na dostęp do nowych produkcji filmowych. Widzowie dzięki inicjatywie mogli zobaczyć m.in. „Bogów”, „Idę” czy „Ziarno prawdy”.

Rezerwacja i sprzedaż biletów odbywa się poprzez strony internetowe kin: www.helios.pl i www.iluzjon.fn.org.pl. Bilety będzie można również nabyć w kasach kin na tydzień przed projekcją.

Szczegółowe informacje oraz repertuar akcji można znaleźć tutaj.