Do 31 lipca br. można nadsyłać próbki tekstów prozatorskich w ramach kursu kreatywnego pisania Miasta Literatury UNESCO. Po zakończeniu kursu organizatorzy zarekomendują czołowym krakowskim wydawcom trzech najlepszych kursantów. Udział w warsztatach jest płatny.

W czasie 6 weekendowych zajęć, które odbędą się we wrześniu i październiku w Krakowie, uczestnicy zapoznają się z tajnikami warsztatu znanych polskich pisarzy. Spotkają się ponadto z ekspertami z branży wydawniczej, którzy podpowiedzą im jak negocjować z wydawcą, a także pokażą, jak najlepiej zaprezentować się publiczności. Zajęcia poprowadzą m.in. redaktor w Grupie Wydawniczej Foksal — Filip Modrzejewski, ekspert od prawa autorskiego z wydawnictwa Karakter — Magdalena Dębowska oraz specjalista od wystąpień publicznych — Wojciech Wocław. Na uczestników czeka łącznie 70 godzin zajęć warsztatowych pod okiem najlepszych specjalistów.

Do udziału w kursie zakwalifikowanych zostanie 15 uczestników, którzy do końca lipca nadeślą na adres mailowy pisz@miastoliteratury.pl tekst prozatorski o maksymalnej długości 5 stron standardowego maszynopisu. Praca ta w dowolny sposób musi wiązać się ze stolicą Małopolski.

Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się na stronie internetowej Miasto Literatury.