Do 31 sierpnia br. potrwa koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego program „Lato w teatrze”. Inicjatywa ta adresowana jest do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, które w okresie wakacji zorganizują bezpłatne, dwutygodniowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży zakończone spektaklem.

„Lato w teatrze” to projekt zainicjowany w 2008 r. i realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzacja innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatralnej, kształtowanie widza jako aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowa platformy wymiany doświadczeń środowisk twórczych. „Lato w teatrze” jest także jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Dofinansowanie na realizację projektów otrzymało w tym roku aż 41 wnioskodawców, w tym m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie, Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie czy Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku.

Projektowi towarzyszą również dwa spektakle objazdowe: „Jak wytresować dziewczynę” oraz „Pippi Pończoszanka”.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej „Lato w teatrze”.