Na wiosnę 2017 r. Polska wystąpi w roli Market Focus Country na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie, które są największymi odbywającymi się wiosną targami branży wydawniczej na świecie. Pomysłodawcami programu Market Focus Polska są Instytut Książki oraz Instytut Kultury Polskiej w Londynie. Kuratorem targów jest British Council.

Odbywające się każdego roku londyńskie targi książki są miejscem sprzedaży praw autorskich i nawiązywania międzynarodowych kontaktów. Nadrzędnym celem Market Focus Polska jest podtrzymywanie powiązań branżowych pomiędzy polskim i międzynarodowym przemysłem wydawniczym.

Program Market Focus Polska to także cykl wydarzeń kulturalnych i branżowych prezentujących nazwiska, gatunki, tematy, literackie trendy i ciekawostki z naszego rynku wydawniczego.

Market Focus Polska 2017 obejmować będzie spotkania z najpopularniejszymi polskimi pisarzami, w tym również z przedstawicielami najnowszej polskiej literatury emigracyjnej, powstającej w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii.

Polskie stoisko w przyszłym roku będzie większe niż w poprzednich latach. Prócz miejsca na stoisku zgłaszający się wydawcy dostaną wejściówki na targi oraz książki i materiały. Koszt uczestnictwa wynosi 450 zł netto za półkę lub 1700 zł netto za regał.

Wcześniej w programie Market Focus wzięły udział takie kraje jak Turcja, Chiny, Korea czy Meksyk.

Aby zgłosić się do tej międzynarodowej inicjatywy, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy [plik PDF].