Do tego dnia trwa nabór zgłoszeń do III edycji programu dotacyjnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Prognozowany budżet projektu wynosi 2 500 000 zł.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” to projekt, który został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Nadrzędnym celem inicjatywy jest podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy, umożliwiający czytelnikom korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich w sieci. Bardzo ważnym zadaniem programu jest także zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych.

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się biblioteki publiczne będące samodzielnymi samorządowymi instytucjami kultury lub wchodzące w ich skład, posiadające stronę internetową oraz niebędące beneficjentami poprzednich edycji programu.

W ramach inicjatywy finansowane będą zadania dla trzech grup wnioskodawców. Pierwsza z grup to ta, która nie posiada elektronicznego katalogu książek, druga grupa bibliotek natomiast nie może posiadać elektronicznego katalogu książek udostępnionego online oraz automatycznego wypożyczania zbiorów. Trzecia grupa to taka, która udostępnia 100% elektronicznego katalogu książek online.
Budżet dla pierwszej i drugiej grupy wnioskodawców wynosi 1 000 000 zł, dla trzeciej 500 000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania, o którą można się ubiegać, wynosi 30 000 zł, minimalna natomiast to 10 000 zł.

Jeden wnioskodawca ma prawo złożyć maksymalnie jeden wniosek. Realizacja zadania odbywa się do 28 grudnia br.

Szczegółowe informacje dotyczące inicjatywy można uzyskać drogą mailową pisząc na adres: kraszewski2016@instytutksiazki.pl.

Regulamin programu dotacyjnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” znajduje się na stronie internetowej Instytutu Książki [plik PDF].