Do 31 lipca br. trwa nabór zgłoszeń do III edycji Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, którego organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Inicjatywa potrwa od 9 września 2017 roku do 28 stycznia 2018 roku.

Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO jest elementem programu wsparcia literackich debiutów w Krakowie.

W tym roku pisarze zmierzą się z powieścią obyczajową. Najlepszych dwunastu uczestników tegorocznej edycji zostanie wybranych na podstawie przesłanych przed rozpoczęciem kursu krótkich, maksymalnie pięciostronicowych tekstów opisu sceny rodzinnej kolacji.

Podczas tegorocznej edycji Kursu uczestnicy wezmą udział w zajęciach z wybitnymi pisarzami, ekspertami od budowania wizerunku, twórczego myślenia oraz procesu wydawniczego Wykładowcami będą m.in. Sylwia Chutnik, Mariusz Czubaj, Anna Dziewit-Meller, a nad grupą przez cały okres trwania kursu będzie czuwał Filip Modrzejewski, redaktor w wydawnictwie W.A.B. W programie nie zabraknie także warsztatów z redaktorami pracującymi w największych polskich wydawnictwach, agentki literackiej oraz trenerów i psychologów twórczości.

Podsumowaniem pracy uczestników kursu będzie wydanie antologii tekstów, która następnie trafi do czołowych wydawców w kraju.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy pisz@miastoliteratury.pl, zawierające następujące dane: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres mailowy uczestnika, a także próbkę jego tekstu prozatorskiego.