Do 15 grudnia br. trwa rekrutacja do drugiej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze 2016. Organizatorem projektu jest wydawnictwo Dwie Siostry. Na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne.

Nadrzędnym celem konkursu Jasnowidze 2016 jest tworzenia wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym. W pierwszej edycji konkursu nadesłano ponad 500 prac konkursowych.

Konkurs jest skierowany przede wszystkim do projektantów książek, grafików, ilustratorów, plastyków oraz studentów uczelni artystycznych. Udział w konkursie mogą wziąć udział debiutanci jak również doświadczeni twórcy, z Polski i z zagranicy. Uczestnicy muszą mieć jednak ukończone 18 lat.

W konkursie przewidziano trzy kategorie nagród: główną w wysokości 2500 euro, nagrodę w postaci wydania pozycji książkowej oraz udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie.

Jury konkursowe zwracać będzie uwagę przede wszystkim na jakość artystyczna projektu, oryginalność, formę pobudzająca dziecięcą wyobraźnię oraz treść.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres:
Wydawnictwo Dwie Siostry
al. 3 Maja 2 m. 183
00-391 Warszawa

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 marca 2017 r. na stronie internetowej konkursu.