Do 14 sierpnia br. trwa rekrutacja na warsztaty „Produkcja wydarzeń kulturalnych. Od pomysłu do realizacji”, których organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zajęcia odbędą się 29 sierpnia br. w godzinach 10:00–16:00 w siedzibie NCK przy ul. Płockiej 13 w Warszawie.

Warsztaty „Produkcja wydarzeń kulturalnych. Od pomysłu do realizacji” skierowane są do pracowników instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz wszystkich osób działających w sektorze kultury.

Nadrzędnym celem tej inicjatywy jest przekazanie uczestnikom najważniejszych reguł i zasad niezbędnych przy planowaniu produkcji wydarzenia kulturalnego. Osoby biorące udział w zajęciach dowiedzą się, jak skutecznie minimalizować ryzyko zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, jak rozwiązywać problemy w kryzysowych sytuacjach. Nauczą się także, jak i gdzie promować wydarzenie, gdzie szukać finansowego wsparcia, czy, jak i kiedy negocjować umowy z artystami.

Na zajęcia składają się warsztaty, dyskusje oraz wykład. Zajęcia są płatne. Narodowe Centrum Kultury pokrywa połowę koszt warsztatu, zatem uczestnik wnosi opłatę 100 zł brutto.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy między 2 a 14 sierpnia wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz będzie dostępny na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury.