Do 5 września br. trwa rekrutacja na szkolenie Narodowego Centrum Kultury „Fundusze na Kulturę — Przegląd źródeł”. Zajęcia odbędą się w dniach 28‒30 września br. w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Szkolenie jest płatne.

Nadrzędnym celem szkolenia jest pokazaniem uczestnikom jak pozyskiwać fundusze zewnętrzne na realizację projektów kulturalnych. Uczestnicy nauczą się także, jak dostosować planowane projekty do wymogów wybranych źródeł finansowania oraz dowiedzą się, jakie są najważniejsze warunki i wytyczne w procesie aplikowania o dofinansowanie projektów. Ponadto osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się jak szukać informacji o aktualnych konkursach dotacyjnych oraz formach wsparcia.

Program szkolenia obejmuje m.in. takie bloki tematyczne jak:

  • „Projekty kulturalne i ich specyfika”,
  • „Fundusze międzynarodowe” czy
  • „Gdzie szukać informacji o aktualnych konkursach i na co zwrócić uwagę ubiegając się o dotację?”

Udział w warsztatach w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach jest płatny, a jego koszt zależy od możliwości zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym:

  • 738 zł — dla osób korzystających z zakwaterowania w ośrodku szkoleniowym,
  • 553,50 zł — dla pozostałych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. O wynikach rekrutacji aplikanci zostaną poinformowani drogą mailową do 7 września br.