Do 31 marca br. można nadsyłać zgłoszenia do 7. edycji ogólnopolskiego konkursu na opowiadania kryminalne „Być jak Agatha Christie”. Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2015, z okazji 125. urodzin Agathy Christie — jednej z najbardziej poczytnych autorek powieści kryminalnych na świecie.

Główną nagrodą w konkursie jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się między 27 a 30 maja 2015 r. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać na adres internetowy redakcja@portalkryminalny.pl niepublikowane dotąd w żadnej formie opowiadanie bądź szkic opowiadania kryminalnego. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury wyłoni maksymalnie 24 osoby.

Zgłoszenia do konkursu muszą opierać się na schemacie „locked room”. Natomiast wydarzenia opisywane w opowiadaniach muszą rozgrywać się współcześnie. Kolejną zasadę, którą muszą przestrzegać osoby biorące udział w konkursie, jest zakaz wykorzystywania postaci występujących w książkach pisarki.

Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, składać się będą z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z tych grup będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów. Ćwiczenia, w czasie których opiekunowie będą pracować z uczestnikami na tekstami ich opowiadań lub szkiców, będą odbywały się codziennie między godziną 10:00 a 14:00. Wykłady natomiast poprowadzą krytycy, pisarze oraz redaktorzy. Nadrzędnym zadaniem Kryminalnych Warsztatów Literackich jest opracowanie zakwalifikowanych do nich opowiadań w taki sposób, aby nadawały się do druku.

Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do wiadomości publicznej na stronie internetowej Portalu Kryminalnego do 27 kwietnia 2015 r.