Do 7 sierpnia br. trwa nabór zgłoszeń do kolejnej rundy bezpłatnego projektu mentorskiego International Librarians Network, który rozpocznie się pod koniec sierpnia i potrwa aż do grudnia 2016 r. Projekt skierowany jest do bibliotekarzy, studentów bibliotekoznawstwa oraz pracowników ośrodków naukowych.

Nadrzędnym celem International Librarians Network jest wymiana doświadczeń pracowników bibliotek z różnych stron świata. Projekt ma za zadanie również poznanie międzynarodowego wymiaru bibliotekarstwa, specyfiki pracy bibliotekarzy oraz podniesienie ich poziomu znajomości języka angielskiego.

Od marca 2013 r. do projektu napłynęło ponad 4000 zgłoszeń z ponad 80 krajów.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w języku angielskim na stronie internetowej projektu.

Na podstawie danych zamieszczonych w formularzach, każdy uczestnik zostanie połączony w parę z bibliotekarzem pochodzącym z innego kraju. Przez okres trwania danej rundy bibliotekarze kontaktują się między sobą za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych czy serwisów społecznościowych. Mogą także uczestniczyć w Twitter Chatach.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej projektu ILN.