Do 26 lipca br. można zgłaszać się na Polsko-Niemieckie Warsztaty Translatorskie, które odbędą się po raz siódmy w Europejskim Kolegium Tłumaczy Kraju Nadrenii-Westfalii w Straelen. Zajęcia od-będą od 19 do 24 października 2015 r. w ramach programu ViceVersa stworzonego przez fundusz Deutscher Übersetzerfonds, fundację Robert Bosch Stiftung oraz fundację Kunststiftung NRW.

Tegoroczne warsztaty skierowane są do tłumaczy przekładających literaturę niemieckojęzyczną na język polski oraz literaturę polską na język niemiecki. Udział w zajęciach mogą wziąć zarówno tłumacze z wieloletnim doświadczeniem, jak i ich młodsi koledzy, zaczynający swoją przygodę z tłumaczeniem.

Zajęcia poprowadzą tłumacze z Polski i Niemiec. Warsztaty składają się z dwujęzycznych seminariów translatorskich. W czasie zajęć omówione zostaną m.in. główne problemy czyhające na tłumaczy w czasie pracy nad przekładem. Odbędzie się również intensywna dyskusja nad wybranym tłumaczeniem.

Aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać zgłoszenie drogą mailową na adres euk.straelen@t-online.de z dopiskiem „ViceVersa Polnisch”. Tak zaadresowana aplikacja musi zawierać m.in. życiorys tłumacza wraz z listą publikacji, około 3 do 5 stron aktualnego, jeszcze nieukończonego własne-go przekładu, charakterystykę autora i dzieła oraz krótkie przedstawienie szczególnych trudności w przekładzie danego fragmentu.