W najbliższą sobotę 18 czerwca br. w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego. Impreza, której organizatorem jest Biblioteka Narodowa, to literacki piknik. W tym roku poświęcony jest polskiemu poecie pokolenia Kolumbów — Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu. Początek eventu zaplanowano na godzinę 11:00. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Trzy sceny, pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a wśród nich kilkadziesiąt wydawców — tak przedstawia się kolejna edycja Imienin Kochanowskiego.

W programie imprezy znalazły się m.in. wystawy rękopisów i grafik Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przewidziano także rozmowę z jego biografem, Wiesławem Budzyńskim, oraz dyskusję o rozwoju projektowania i druku książek, nawiązująca do wydawniczych eksperymentów Baczyńskiego.

W ramach imprezy zaplanowano także panel dyskusyjny „Piękna czy Bestia”, w którym wezmą udział Wojciech Engelking, Patrycja Pustkowiak i Marta Szarejko. Z młodymi pisarzami porozmawia Justyna Sobolewska.

Natomiast szef kuchni Maciej Nowicki zaprezentuje osobom biorącym udział w pikniku, jak gotowano w przedwojennej Warszawie oraz zaprosi uczestników na imieninowy poczęstunek. Podczas rysowania, które poprowadzi Daniel de Latour, dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły spróbować swoich sił w roli ilustratorów.

Jak co roku odbędzie się również tradycyjny mecz poetycki, slam oraz imieninowy dansing. Przewidziano także spektakl na podstawie książki Toona Tellengena Urodziny prawie wszystkich w reżyserii Tomasza Cyza.