Do 31 sierpnia br. trwa rekrutacja do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Inicjatywa ta skierowana jest do bibliotek, szkół i instytucji działających w gminach liczących do 100 000 mieszkańców. Beneficjentami projektu FRSI mają być przede wszystkim uczniowie klas IV-VI i gimnazjaliści. Każda placówka po zakończeniu inicjatywy otrzyma certyfikat oraz list gratulacyjny od władz lokalnych.

Celem kolejnej edycji projektu jest zainteresowanie młodych ludzi aspektami związanymi z programowaniem oraz pokazanie im, iż może to być zarówno świetna zabawa jak i umiejętność mile widziana w ich późniejszej karierze zawodowej.

W ramach inicjatywy zostanie przeprowadzonych ok. 200 interaktywnych warsztatów z udziałem robotów Finch. Obędą się one od września do listopada. Zajęcia te poprowadzą fachowcy od programowania.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej Link do przyszłości.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest zobowiązanie się danej instytucji do zorganizowania dwóch spotkań dla minimum 15 uczestników oraz posiadanie przynajmniej 5 komputerów, które mogą być udostępnione na zajęciach.

Regulamin projektu znajduje się na stronie Link do przyszłości (plik PDF).