Drodzy Czytelnicy,
Zatrudnienie pracowników w równoważnym systemie czasu pracy albo w systemie podstawowym, ale z różnymi godzinami rozpoczynania i kończenia pracy, powoduje po stronie pracodawcy obowiązek sporządzenia dla pracowników rozkładów czasu pracy. O ile przepisy Kodeksu pracy określają po krótce zasady ich tworzenia, to milczą już na temat możliwości modyfikacji takich rozkładów. Poza tym nigdzie w przepisach nie znajdziemy wzorów harmonogramów czasu pracy. Wiadomo tylko, że mają być indywidualne i sporządzone na piśmie lub w formie elektronicznej. W związku z tym pojawia się bardzo wiele pytań dotyczących tworzenia i zmiany rozkładów czasu pracy. Na te pytania w trakcie szkolenia odpowie nasza ekspertka z zakresu czasu pracy, mec. Anna Gotkowska.
Tworzenie rozkładów czasu pracy wymaga wiedzy na temat wszystkich przepisów dotyczących czasu pracy, ponieważ rozkład musi obejmować wymagane prawem odpoczynki, nie może naruszać przepisów o dobie pracowniczej i tygodniu pracowniczym.
Ale rozkłady czasu pracy tworzone są przede wszystkim po to, by pracownicy wiedzieli, kiedy rozpoczynają i kończą pracę danego dnia i aby w instytucji kultury sprawnie została zorganizowana pracy, tak by instytucja ona wypełniać swoje cele we wszystkich godzinach, w których działa.
Wszystkie zasady prawidłowego tworzenia rozkładów czasu pracy w instytucjach kultury poznają Państwo w czasie specjalnie przygotowanego przez Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, wydawcę Poradnika Instytucji Kultury, 90-minutowego szkolenia pt. Rozkłady czasu pracy w instytucji kultury. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji.
Szkolenie poprowadzi i na wszystkie Państwa pytania z tego zakresu odpowie Anna Gotkowska:
Celem szkolenia jest zebranie wszystkich przepisów Kodeksu pracy dotyczących rozkładów czasu pracy oraz przekazanie praktycznych wskazówek jak je stosować w instytucjach kultury.
W cenie szkolenia (poniżej, kwota za uczestnika), zapewnione są:
Dla prenumeratorów Poradnika Instytucji Kultury jak zwykle rabat!
Zamiast 269 zł zapłacą Państwo 219 zł netto za uczestnika szkolenia.
Zgłoszenia, informacje o wolnych miejscach, płatnościach, fakturach i pozostałe kwestie organizacyjne — prosimy o kontakt pod numerem 505 464 102. Więcej informacji merytorycznych o szkoleniu można uzyskać pod numerem telefonu 505 464 103.
Biorące w szkoleniu udział instytucje kultury mogą skorzystać ze zwolnienia od VAT (nie ma tu znaczenia źródło finansowania, czy jest to dotacja podmiotowa czy np. środki własne instytucji). Aby z niego skorzystać, wystarczy wypełnić zawarte w formularzu zgłoszenia na szkolenie oświadczenie w sprawie zwolnienia od VAT. Formularz należy przesłać na adres mailowy Wydawnictwa szkolenia@wpdp.pl. Będziemy ogromnie wdzięczni za wpisanie w treści maila ze zgłoszeniem terminu lub tytułu (może być skrócony) szkolenia. Zgodnie z naszym regulaminem za szkolenie wystawiamy fakturę z 7-dniowym terminem płatności, przypadającym zawsze po dniu szkolenia.
Szkolenie odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej Clickmeeting
- Do korzystania ze szkolenia online potrzebny jest komputer ze stałym dostępem do Internetu i głośnikami (lub ewentualnie zestawem słuchawkowym, który umożliwi lepszą jakość odbioru wypowiedzi prowadzącego).
- Zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarek internetowych.
- Udział w szkoleniu nie wymaga od uczestnika pobrania i zainstalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Wykorzystywana jest tylko platforma Clickmeeting.
- WAŻNE! Przed szkoleniem każdy uczestnik otrzyma na podany w formularzu zgłoszenia adres email zaproszenie do udziału w szkoleniu. Zdarza się, że zaproszenie wpadnie do folderu SPAM w programie pocztowym, a w przypadku skrzynek mailowych w popularnych serwisach takich jak np. WP.pl, Tlen.pl, czy Interia.pl może wpaść do zakładki typu „Powiadomienia” czy „Wiadomości”.
- Email jest wysyłany z adresu Wydawnictwo Prawo dla Praktyków i ma tytuł „Zaproszenie na wydarzenie + nazwa szkolenia i data”. Po otwarciu maila na zielono wyświetla się przycisk „Dołącz”. Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” należy podać dowolny login (może to być imię uczestnika lub nazwa instytucji kultury, którą reprezentuje) oraz adres email. W emailu z zaproszeniem jest opcja potwierdzenia otrzymania zaproszenia (zalecamy, aby kliknąć w przycisk „Akceptuj”, będzie to dla nas informacja, że otrzymali Państwo emaila) oraz opcja sprawdzenia połączenia internetowego, a także wskazówki, jak dołączyć do warsztatów online.
- Jeden link można wykorzystać tylko z jednego komputera. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji, czyli liczba zgłoszonych osób odpowiada liczbie osób zalogowanych podczas szkolenia i wylogowania uczestników niezgłoszonych na szkolenie albo wystawienia faktury za dodatkowego, niezgłoszonego uczestnika.