Drodzy Czytelnicy,
Dyrektor każdej instytucji kultury jako jednostki finansów publicznych ma obowiązek stałego prowadzenia w niej kontroli zarządczej. Samo pojęcie kontroli zarządczej bardzo często pozostaje niezrozumiałe dla dyrektorów instytucji kultury, ale także dla organizatorów, którzy roszczą sobie prawo do sprawdzania funkcjonowania kontroli zarządczej w instytucjach kultury. Niewielu dyrektorów instytucji kultury zdaje sobie sprawę z tego, że sprawnie i rzetelnie poprowadzona kontrola zarządcza to ich spokój, że nie zostaną odwołani za naruszenie prawa.
Wszystko o kontroli zarządczej w instytucji kultury wyjaśni podczas szkolenia nasza ekspertka, Anna Gotkowska, radca prawny.
Nasza specjalistka omówi, czym jest sedno kontroli zarządczej, zastanowi się wspólnie z uczestnikami, jak rozpocząć jej funkcjonowanie w instytucji kultury i jak rozwijać ją w kolejnych latach. Wytłumaczy także, dlaczego kontrola zarządcza należy wyłącznie do zadań dyrektora instytucji kultury i żaden podmiot zewnętrzny, za wyjątkiem Ministra Finansów, nie jest uprawniony do prowadzenia audytów wewnętrznych w instytucji kultury.
Aby ułatwić Państwu zrozumienie zasad funkcjonowania kontroli zarządczej w instytucji kultury, Wydawnictwo Prawo dla Praktyków, wydawca Poradnika Instytucji Kultury, przygotowało szkolenie pt. Wszystko, co dyrektor instytucji kultury powinien wiedzieć o kontroli zarządczej. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami naszej propozycji.
Webinar poprowadzi i na wszystkie Państwa pytania z tego zakresu odpowie Anna Gotkowska:
Celem szkolenia jest przekonanie dyrektorów instytucji kultury, że kontrola zarządcza jest instrumentem, który sprzyja zarządzaniu instytucją kultury, zapobiega naruszeniom prawa, a dodatkowo nie jest trudna w stosowaniu.
W cenie szkolenia (poniżej, kwota za uczestnika), zapewnione są:
Dla prenumeratorów Poradnika Instytucji Kultury jak zwykle rabat!
Zamiast 469 zł zapłacą Państwo 399 zł netto za uczestnika webinaru.
Biorące udział w szkoleniu instytucje kultury mogą skorzystać ze zwolnienia od VAT (nie ma tu znaczenia źródło finansowania, czy jest to dotacja podmiotowa czy np. środki własne instytucji). Wystarczy wypełnić i odesłać załączone do wiadomości e-mail oświadczenie w sprawie zwolnienia od VAT. Za szkolenie wystawiamy fakturę z 7-dniowym terminem płatności, przypadającym zawsze po dniu wydarzenia. Wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszenia na szkolenie treść oświadczenia w sprawie zwolnienia od VAT.
Szkolenie odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej Clickmeeting
- Do korzystania ze szkolenia potrzebny jest komputer ze stałym dostępem do Internetu, z kamerką internetową oraz zestawem słuchawkowym, który umożliwi lepszą jakość odbioru wypowiedzi prowadzącego.
- Zalecamy korzystanie z aktualnych wersji przeglądarek internetowych.
- Udział w szkoleniu nie wymaga od uczestnika pobrania i zainstalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.
- Przed szkoleniem każdy uczestnik otrzyma na podany w formularzu zgłoszenia adres email zaproszenie do udziału w szkoleniu. Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” należy podać dowolny login (zalecamy, aby to była nazwa instytucji kultury, którą Państwo reprezentują) oraz adres email. W emailu z zaproszeniem jest także przycisk umożliwiający sprawdzenie połączenia internetowego i sprzętu uczestnika oraz wskazówki, jak dołączyć do warsztatów online.
- Jeden link można wykorzystać tylko z jednego komputera. Organizator zastrzega sobie prawo weryfikacji, czyli liczba zgłoszonych osób odpowiada liczbie osób zalogowanych podczas szkolenia i wylogowania uczestników niezgłoszonych na szkolenie albo wystawienia faktury za dodatkowego, niezgłoszonego uczestnika.