Do 11 września br. trwa nabór na szkolenie „Organizacja wystaw w instytucjach kultury — dla tych, którzy lubią wszystko robić sami”, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szkolenie odbędzie się 7 października br. w Warszawie. Inicjatywa jest płatna.

Szkolenie „Organizacja wystaw w instytucjach kultury — dla tych, którzy lubią wszystko robić sami” skierowane jest do osób, które lubią wszystko robić same, do pracowników i współpracowników samorządowych instytucji kultury realizujących wystawy o zasięgu regionalnym lub lokalnym, dysponujących skromnym budżetem.

W ramach inicjatywy na uczestników szkolenia czeka prezentacja multimedialna, praca w zespołach, burza mózgów oraz wykład.

Podczas październikowego spotkania, osoby biorące w nim udział dowiedzą się m.in. dlaczego ludzie chcą oglądać sztukę, jak tworzyć wystawę z małym budżetem, jakie zasady towarzyszą otwarciu i zamknięciu, czyli savoir-faire podczas wernisażu oraz jak wygląda PR sztuki i czy brzydki plakat może zepsuć nawet najpiękniejszą wystawę.

Szkolenie jest płatne. Koszt inicjatywy to 307,50 zł brutto.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz rekrutacyjny. Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane mailowo 16 września 2019 r.