Do 1 sierpnia br. trwa nabór zgłoszeń do konkursu na opowiadanie w ramach XV edycji Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA. Hasłem tegorocznej edycji jest „Lepiej już chodźmy stąd”. Organizatorem inicjatywy jest Towarzystwo Aktywnej Komunikacji. Na laureatów nagrody czekają gratyfikacje finansowe o łącznej wartości 3000 zł.

XV Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA obędzie się od 4 do 6 października br. we Wrocławiu.

MFO to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. Inicjatywa festiwalu polega także na podjęciu próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędą się konkursy: na opowiadanie i na najlepszy przekład, prezentacje literackie z udziałem autorów z Polski i m.in. Korei Południowej, Norwegii, Turcji, Izraela i Czech, przegląd adaptacji filmowych, panele dyskusyjne i adaptacje sceniczne oraz warsztaty we wrocławskich bibliotekach.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przysłać organizatorom własne opowiadanie na adres konkurs@opowiadanie.org. Praca nie może być dłuższa niż 10 stron A4, tj. 18 000 znaków ze spacjami.

Kuratorem tegorocznego konkursu jest Adam Kaczanowski, pisarz i performer, laureat tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za książkę Cele.