Do 27 stycznia br. trwa nabór wniosków w X edycja międzynarodowego konkursu dla bibliotek. Inicjatywa organizowana jest w ramach Programu Public Library Innovation Programme. Na laureatów konkursu czeka 1500 dolarów.

EIFL jest międzynarodową organizacją bibliotekarską, której celem jest umożliwienie użytkownikom bibliotek w krajach przechodzących transformację ustrojową i tzw. krajach rozwijających się szerokiego dostępu do informacji naukowej w postaci elektronicznej. Swoją działalność organizacja rozpoczęła w 1999 r.

X edycja konkursu skierowana jest do bibliotek publicznych, które wykorzystują nowe technologie w działaniach dla mieszkańców.

Zgłaszane działania powinny przyczyniać się do poprawy jakości życia mieszkańców i nawiązywać do celów określonych w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ. Zgłoszenia powinny także dotyczyć m.in. kategorii tematycznych takich jak rozwój gospodarczy, dobrobyt, zatrudnienie, rolnictwo, zrównoważony rozwój, zdrowie i higiena, równość płci, a także zmiany klimatyczne oraz ochrona środowiska.

Wśród laureatów poprzednich edycji konkursów znalazły się polskie biblioteki: Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Cyberiada — filia Biblioteki Elbląskiej, która laureatem konkursu była w poprzednim roku.