Do 10 listopada br. można przesyłać formularze zgłoszeniowe do III edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej. Jego celem jest promowanie edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Sponsorem nagrody głównej oraz partnerem strategicznym projektu jest Collegium Civitas. Główną nagrodą w Turnieju jest indeks na studia licencjackie oraz zwolnienie z opłat przez pierwszy rok studiowania. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej skierowany jest uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których program nauczania zakończony jest egzaminem maturalnym. W konkursie wziąć udział mogą uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie szeroko pojętych mediów. Uczestnicy zgłaszają chęć udziału w rywalizacji do swoich opiekunów, nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury. Każdy opiekun może zgłosić dowolną liczbę uczestników.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich uczniowie łączą się w zespoły od 3 do 5 osób i wraz opiekunem realizują projekt na jeden z wybranych tematów.

Podczas II etapu, który odbędzie się w lutym 2016 r., uczestnicy przystąpią do testu online składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Finał konkursu odbędzie się natomiast w kwietniu 2016 r. w Warszawie. Podczas kwietniowych zawodów uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami: pracą pisemną, zadaniem praktycznym i wystąpieniem przed jury.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz konkursowy.

Szczegółowych informacji o konkursie można uzyskać drogą mailową, pisząc na adres paulinaoltusek@nowoczesnapolska.org.pl, bądź dzwoniąc pod numer 22 621 30 17.