Do 5 sierpnia br. można nadsyłać prace w konkursie „Czytam sobie w bibliotece”. Jego pomysłodawcą jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Konkurs skierowany jest do pracowników i współpracowników bibliotek w całej Polsce. Inicjatywa ma charakter otwarty i udział w niej jest bezpłatny. Na najlepsze prace czekają nagrody.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności animacyjnych bibliotekarzy oraz poszerzenie bezpłatnych zasobów służących rozwojowi czytelnictwa wśród najmłodszych.

Uczestnicy konkursu mają do napisania scenariusze zajęć z dziećmi, które inspirowane są książkami „Mur” oraz „Wyprawa na biegun” Rafała Witka. W scenariuszu powinny być zawarte m.in. takie elementy, jak opis materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zajęć, czas trwania zajęć, wiek czy liczba uczestników.

Każda osoba biorąca udział w konkursie może przesłać tylko jedną pracę, a jej maksymalna objętość nie może przekroczyć 2 stron A4, tj. 4400 znaków bez spacji.

Prace należy nadsyłać w wersji elektronicznej jako dokument tekstowy programu Microsoft Word za pośrednictwem specjalnego formularza znajdującego się na stronie czytamsobiewbibliotece.pl.

Na najlepsze scenariusze czekają nagrody. Laureaci 5 nagród głównych otrzyma zestawy edukacyjne „Czytam sobie w bibliotece” oraz kubki. Przewidzianych jest także 30 nagród pocieszenia — książki „Co czytali sobie kiedy byli mali” Jarosława Mikołajewskiego.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nie później niż 24 sierpnia 2015 r.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej (plik PDF).