Do 16 maja br. trwa rekrutacja na szkolenie z cyklu „Kultura bez wyjątku”. Cykl realizuje Dział Szkoleń i Profesjonalizacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kadra Kultury. Szkolenie będzie dotyczyło wyłączenia z działań kulturalnych osób z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu oraz zespołem Downa. Inicjatywa obędzie się od 29 do 31 maja br. w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Udział w szkoleniu jest płatny.

Szkolenie skierowane jest do pracowników instytucji kultury, animatorów i edukatorów, którzy pracują z różnorodnymi społecznościami oraz do wszystkich tych, którzy do tej pory nie pracowali z osobami z niepełnosprawnością.

Osoby biorące udział w inicjatywie poznają charakterystykę i specyficzne potrzeby osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, dowiedzą się, co pozwala na skuteczną komunikację z takimi osobami oraz poznają przykładowe narzędzia i techniki, które umożliwiają udostępnianie kultury osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Ponadto uczestnicy szkolenia zapoznają się z przykładami konkretnych działań kulturalnych zrealizowanych przez te osoby, spotkają twórców i ekspertów, odwiedzą instytucje, których działania angażują osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, dowiedzą się, jakie dokumenty zobowiązują instytucje kultury do udostępniania kultury osobom z niepełnosprawnością.

Udział w szkoleniu z cyklu „Kultura bez wyjątku” jest płatny i wynosi 369 zł brutto.