Do końca lutego br. można przesyłać zgłoszenia do XII edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Na laureatów inicjatywy czeka 150 000 zł. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski Wrocławia.

Literacka Nagroda Europy Środkowej ANGELUS to nagroda przyznawana w dziedzinie prozy dla pisarzy pochodzących z Europy Środkowej. Nagrodę stanowią statuetka ANGELUS oraz czek na kwotę 150 000 zł.

Wydane w 2016 r. książki do nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa. Wydawnictwa zgłaszają autorów pochodzących z 21 krajów takich jak Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina czy Węgry.

Każdy wydawca ma prawo zgłosić jedną książkę autora zagranicznego i jedną autora polskiego.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy przesłać 10 egzemplarzy książek i dołączyć do nich zgłoszenie zawierające imię i nazwisko autora książki, tytuł i rok publikacji pierwszego wydania książki oraz nazwę, adres mailowy, adres tradycyjny i numer telefonu zgłaszającego książki do konkursu.

Książki należy wysłać na adres:
Urząd Miejski Wrocławia
Wydział Kultury
ul. Gabrieli Zapolskiej 4, pok. 308
50-032 Wrocław

Nagroda zostanie wręczona w październiku br. podczas uroczystej gali we Wrocławiu.