Do 28 listopada br. trwa rekrutacja do drugiej edycji programu Startup Art, który odbędzie się 28 i 29 listopada oraz 2 grudnia 2015 r. w Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Myśliwieckiej 8 w Warszawie. Organizatorem projektu jest Instytut Kreowania Przedsiębiorczości wraz z Startup Academy oraz Urząd m.st. Warszawy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Celem kolejnej edycji programu Startup Art jest pomoc w tworzeniu przedsiębiorstw dla studentów i absolwentów szkół artystycznych w oparciu o sprawdzone metody realizacji i finansowania projektów startupowych. Bardzo ważnym celem inicjatywy jest również stworzenie systemu wsparcia i aktywizacji osób z sektora kreatywnego, które mają ciekawy pomysł na biznes i noszą się z zamiarem jego realizacji.

Program szkoleń obejmuje 3 spotkania warsztatowe, w trakcie których uczestnicy stworzą model biznesowy, poddadzą go rynkowej weryfikacji i przygotują do zaprezentowania przed potencjalnymi inwestorami.

W ramach Startup Art uczestnicy otrzymują także narzędzia do profesjonalnego opracowania i realizacji swoich pomysłów na biznes. Uczestnicy swoje pomysły skonsultują z ekspertami.

Ponadto najlepsze projekty zostaną zaprezentowane podczas PitchDay, wydarzenia skierowanego do młodych i kreatywnych przedsiębiorców poszukujących kapitału na rozwój.

Aby wziąć udział w programie Startup Art należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Do udziału w warsztatach zostanie zakwalifikowanych 30 najlepszych pomysłodawców.