2 listopada br. rusza II edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, którego organizatorami są Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe i platforma Woblink.com. W ramach akcji uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Inicjatywa potrwa do 30 listopada. Udział w akcji jest bezpłatny.

Nadrzędnym celem projekt „Upoluj swoją książkę” jest popularyzacja różnych form elektronicznej książki oraz kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskiego nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

W ramach projektu do 1000 szkół na terenie całego kraju trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po zeskanowaniu kodu przy pomocy smartfona uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Aby wziąć udział w akcji, należy do 28 września br. zgłosić szkołę, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem szkoly.czytajpl.pl. Organizator prześle na adres zakwalifikowanych szkół trzy plakaty, które należy umieścić w ogólnodostępnym miejscu, tak aby wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji.

W ramach inicjatywy odbędą się również konkursy, w których do wygrania będą nagrody dla uczniów oraz ich szkół.