Jeśli chcą Państwo stworzyć w swojej bibliotece grupę pasjonatów — dziennikarzy, a przy tym jeszcze podnieść swoje kompetencje zawodowe i umiejętności, zachęcamy do zgłoszenia swojego udziału w akcji [RED]akcja!

Warto się pospieszyć, ponieważ termin wysyłania zgłoszeń upływa 24 kwietnia 2013 r.
W ramach [RED]akcji, której współorganizatorem jest m.in. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, 20 bibliotekarzy i bibliotekarek weźmie bezpłatnie udział w szkoleniu trenerskim z warsztatu dziennikarskiego.

Korzyści dla bibliotekarza

Po szkoleniu trenerskim będą mogli Państwo przeprowadzenia cyklu sześciu spotkań — warsztatów dziennikarskich dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich w Państwa bibliotece i nauczą się Państwo inspirować młodych ludzi do poszukiwania ciekawych tematów.

Otrzymają Państwo praktyczne wskazówki:

  • jak pisać, żeby tekst był ciekawy;
  • jak kręcić krótkie filmy, nagrywać rozmowy;
  • jak przeprowadzić ciekawy wywiad;
  • czy jak wspólnie redagować teksty;
  • i wreszcie jak stworzyć gazetkę przy bibliotece.

Termin i koszty

Szkolenie trenerskie odbędzie się 16 i 17 maja w Warszawie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają także koszty noclegu (z 16 na 17 maja w Warszawie) i wyżywienia. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu na szkolenie.

Prezenty dla biblioteki

Biblioteki, które wezmą udział w projekcie, otrzymają bezpłatną, półroczną prenumeratę dwutygodników Kumpel, Victor Junior, Victor Gimnazjalista, Cogito!

Szczegóły zgłoszeń znajdą Państwo na stronie biblioteki.org.