8 stycznia br. w Warszawie odbędzie się Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Inicjatywa skierowana jest do instytucji, organizacji i firm zainteresowanych realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Podczas tegorocznego dnia informacyjnego zaprezentowane zostaną wszystkie inicjatywy i programy zarządzane przez FRSE. W programie wydarzenia znajdują się m.in. sesje Erasmus+ dla początkujących, specjalnie przygotowane panele, podczas których uczestniczy zostaną wprowadzeni w tematykę międzynarodowych projektów edukacyjnych, a także punkty informacyjne, spotkania z ekspertami oraz targi dobrych praktyk.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość rozmowy z ekspertami z Narodowej Agencji, którzy będą odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące Programu. Będzie to dobra okazja do zadawania pytań, rozwiązania problemów, podzielenia się wątpliwościami oraz znalezienia inspiracji do tworzenia nowych projektów. Targi Dobrych Praktyk to także możliwość, by poznać interesujące projekty realizowane przez beneficjentów, wymienić się doświadczeniami i zdobyć inspirację do nowych działań. Ponadto dla przyszłych i obecnych beneficjentów dostępne będą punkty informacyjne, w których można będzie uzyskać informacje na tematy związane z edukacją m.in.: Eurodesk, Europass, eTwinning czy EPALE.

Po raz kolejny podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+ laureatom konkursu fotograficznego SElfie+ wręczone zostaną nagrody. Dzięki zdjęciom oraz opisom działań na platformie SElfie+ realizatorzy projektów mogli podzielić się swoimi dokonaniami.

Aby wziąć udział w inicjatywie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.