Od 27 marca do 2 kwietnia 2017 r. odbędzie się ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji akcji jest „inspiruj się i dziel swoimi pasjami”. Kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

„Tydzień z Internetem” to kampania, w którą co roku włącza się kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach. Do tej pory w akcji uczestniczyło już ponad 800 000 osób. W dotychczasowych sześciu edycjach inicjatywy w Polsce wzięło udział około 1700 instytucji i ponad 63 000 osób.

Nadrzędnym celem „Tygodnia z Internetem” jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

Inicjatywa skierowana jest do bibliotek, szkół, pracowni komputerowych, świetlic, organizacji pozarządowych, a także innych lokalnych instytucji.

Każda z instytucji uczestniczących w akcji będzie mogła zorganizować spotkanie, podczas którego mieszkańcy poznają inspirujące blogi czy strony, i przekonają się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci. W tym roku akcja skupi się na majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu, czyli czynnościach życia codziennego.

Aby wziąć udział w inicjatywie „Tydzień z Internetem”, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie zorganizować spotkanie dla mieszkańców według wcześniej przygotowanego scenariusza.