Do 24 lipca br. trwa nabór zgłoszeń na Kurs Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO, którego organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Kurs poprowadzą m.in. czołowi polscy pisarze powieści kryminalnych: Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska i Mariusz Czubaj. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 3 września br. Kurs jest płatny.

Na Kurs Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO składa się 10 weekendów zajęć z czołowymi autorami kryminałów, redaktorami, ekspertami od prawa autorskiego, budowania wizerunku, a także specjalistami od tworzenia portretów psychologicznych przestępców i wydawcami. Pisarskim próbom uczestników będzie przyglądał się natomiast i udzielał niezbędnych rad Filip Modrzejewski, redaktor w Grupie Wydawniczej Foksal, który współpracuje z autorami książek kryminalnych.

W trakcie kursu uczestnicy dowiedzą się m.in., jak stworzyć oryginalnego bohatera powieści kryminalnej, na co należy zwracać uwagę przy wymyślaniu i dopracowywaniu intrygi oraz jak napisać wiarygodny portret psychologiczny przestępcy. Osoby biorące udział w zajęciach posiądą również szereg istotnych wskazów, które przydadzą się im w ich przyszłej karierze pisarskiej: usłyszą, jak podpisać korzystną umowę z wydawcą, jak radzić sobie podczas wystąpień publicznych, czy jak zbudować swój wizerunek w mediach społecznościowych.

Aby wziąć udział w kursie, należy przesłać próbkę swoich możliwości pisarskich na adres pisz@miastoliteratury.pl.

Kurs jest płatny, jego koszt to 1800 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące kursu znajdują się stronie internetowej Miasto Literatury.