Do 14 października br. trwa przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Identitas, której pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Identitas. Nagroda przyznawana jest corocznie najlepszej książce poprzedniego roku. Na laureatów konkursu czeka 80 000 zł.

Nagroda zostanie przyznana książce, której pierwsza publikacja nastąpiła między 1 stycznia roku kalendarzowego poprzedzającego rok przyznania Nagrody a 31 stycznia roku kalendarzowego, w którym przyznawana jest Nagroda.

Do konkursu zgłaszane mogą być prace z obszaru humanistyki. Jury przyznaje nagrody w dziedzinie humanistyki i literatury pięknej, w obszarze historii, a także nagrodę specjalną.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa, autorzy, profesorowie nauk humanistycznych oraz redaktorzy naczelni tytułów naukowych, kulturalnych, politycznych i społecznych.

Nagroda składa się z dwóch etapów. Najpierw, na dwa tygodnie przed datą przyznania nagród ogłaszane są nominacje, których nie może być więcej niż czternaście. Następnie jury wyłania zwycięzców w każdej z kategorii.

Zgłoszenia można przesyłać na adres:
Fundacja Identitas
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa

z dopiskiem Zgłoszenia do Nagrody Identitas.

W ubiegłych latach laureatami Nagrody Identitas zostali m.in. Bogdan Podgórski za książkę Józef Retinger — prywatny polityk, Jan Polkowski za Ślady krwi, Marta Kwaśnicka za Krew z mlekiem czy Ryszard Kaczmarek za Polaków w armii kajzera.